הוצאת שחורים

מה זה שחורים?

'שחורים' או בשפה היותר מקצועית קומדונים. הם למעשה הפרשות שומן היוצא מבלוטות החלב ונשמרות בנקבוביות העור. במגע עם האוויר השומן מתחמצן ומקבל את צבעו השחור. נקבוביות העור נסתמות על ידי תאי עור מתים שחוסמים את פתחי הנקבובית ומהווים כפקק אל מול פני העור. בנקבוביות הסתומות מצטבר לכלוך, שאריות שומן וחיידיקים נוספים הפוגעים בשלמות העור ונותנים מראה מוזנח לעור הפנים. כאן תוכלו לקרוא בהרחבה על היווצרת השחורים.

תהליך הוצאת שחורים בעור האדם

תהליך הוצאת השחורים

ניתן לנסות ולהסיר את השחורים במגוון דרכים ושיטות, אנחנו נסקור את כולן. שמירה על סטריליות בזמן תהליך הסרת השחורים הוא כלל שיש לשמור בכל אחת מהשיטות הללו. יש לנקות את הפנים במים וסבון לפני ההתחלה, שהעור יהיה נקי ורך לפני הוצאת השחורים.
בכל שיטה ושיטה יש שלבים הגיוניים שיש לבצע, השלבים כוללים:

פתיחת נקבוביות העור בעזרת חימום האזור

יש לפתוח ולמעשה להרחיב את נקבוביות העור בעזרת מים חמים, מגבת חמה או תכשיר יעודי, תהליך זה נותן לנו גישה טובה יותר לעומק הנקבוביות כדי לנסות והשיג נקיון מוחלט גם בבסיס הקומדונים.

ביצוע הטיפול – הוצאת שחורים

ביצוע הטיפול ותהליך הסרת הלכלוך מהנקבוביות, יש להיזהר ולבצע את התהליך לפי ההוראות משום שטיפול לא נכון עלול להחמיר את המצב ובמקרים מסוימים עלול אפילו להשאיר צלקות וכוויות.

סגירת נקבוביות העור בעזרת קירור האזור

לאחר ביצוע הטיפול יש לעזור לעור עם סגירת הנקבוביות. יש לקרר את האזור בעזרת מים קרים (כמה שיותר קרים) או בעזרת תכשירים מתאימים. תהליך זה סוגר את נקבוביות העור לאחר שהן כבר נקיות, מה שעוזר להשאיר לכלוך מהסביבה מחוץ לנקבוביות ואת הטיפול לכזה שמחזיק זמן ממושך.

*אנחנו בDUSK לא מועדדים שימוש בתכשירים כימיים לפעולות על עור הפנים. עור הפנים הוא העור הרגיש ביותר (והנראה ביותר) בגוף האדם. יש לשמור עליו ולהימנע מ'הרפתקאות'. אנחנו חושבים שככול שיותר טבעי, יותר טוב. אנחנו ממליצים לפתוח ולסגור את הנקבוביות בעזרת מים בטפרטורות המתאימות ולא בתכשירים (לא טבעיים).

שיטות להוצאת השחורים

השיטות הכימיות

רוב הדרכים להוצאת שחורים בעזרת השיטות הכימיות נעשות באמצעות פילינג כימי שטחי על פני העור שחודר לבלוטות החלב. רובם המוחלט של התכשירים מבוסס על בסיס חומצות מלאכותיות. יש לנסות רק תכשירים טבעיים ולא להתפשר על כאלו העושים שימוש בכימקלים ורעלנים שונים.

ניקוז והסרה בלחץ

לחץ ישיר בסביבת הקומדונים כדי לנסות ולהוציא את השחורים. זוהי השיטה הפופלרית ביותר כיום, ונעשת בכל בית על ידי אנשים ללא ידע מקצועי. שיטה מסוכנת לעור הפנים, השיטה כוללת לחץ לא אחיד על הנקבוביות, מה שיכול לגרום לקרע ברקמות העור, לפצעים שונים, לצלקות וחתכים. גם חשש מזיהום יתר על ידי הלכלוך שבאצבעות הוא סיבה לדאגה בשיטה זו. נסיון תקיף ולא מקצועי יכול לגרום לנזק ממושך הנראה לאורך זמן.

תרופות הסבתא

הוצאת שחורים בעזרת מריחה ושימוש במצרכים בייתים שונים כמו משחת שיניים, אבקת סודה לשתיה, ביצים, דבקים, חלב, ג'לטין, קינמון, דבש, פפאיה, שיבולת שועל, יוגורט, חומץ, חומץ תפוחים, קמח חומוס, כורכום. אלה רק חלק מהמצרכים שראינו אנשים משתמשים, לנו זה נשמע יותר כמו רשימת קניות. שיטות אלו, לא ידוע עם עובדות ברוב המקרים ויכולות מסוכנים בחלקן. יש להפעיל שיקול דעת לפני ביצוע כל דבר בסגנון.

DUSK SHINE

הסרת השחורים ביניקת וואקום. השחורים קבועים עמוק בעור ולמעשה החלק הנראה הינו רק סוף הקומדון, רק הזנב. בתחתית הנקבובית מצטבר מירב השומן והלכלוך. כדי לאפשר ניקוי מוחלט של העור והנקבוביות יש לינוק (לשאוב) את כל הלכלוך מהנקבוביות, בדגש על חלקן התחתון ולהשאיר אותן נקיות לחלוטין ונטולות שחורים. זו למעשה אחת הדרכים היחידות המספקות פתרון מלא, המצליח להגיע לכל עומק הנקבובית.

רויטל ממליצה על הוצאת השחורים שלנו

איך לשמור על עור נטול שחורים?

לאחר הוצאת השחורים יש לבצע תחזוקה שוטפת של העור, כדאי להיצמד לכללים הבאים.

1. הפחתה בכמות הסוכר שאתם צורכים. ריכוז גבוה של גלוקוז בגוף, מגביר את ההפרשות השומן ואת יצירת הקומודונים או השחורים.

2. יש להקפיד על צריכת מים בריאה. שתיה מרובה של מים עזורת בחילוף החומרים ועוזרת בתהליך ניקוי הגוף מרעלים. מים יעזרו גם בשמירה על לחות העור. תשתו בלי קשר – זה בריא.

3. שימו לב לדברים שבאים במגע עם עור הפנים שלכם (בגדים, צעיפים, כריות ומציעים…) יש להקפיד שיהיו נקיים ככל הניתן.

4. שמירה על היגיינת העור וניקוי עדין שלו בסבון ומים מדי יום(לא בצורה אגריסבית).

5. ביצוע ניקוי תקופתי בעזרת DUSK SHINE (יש להיזהר מניקוי יתר אגרסיבי).

לקריאה נוספת:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *